KOLONIE W WIŚLE DOFINANSOWANE Z FUNDUSZU SKŁADKOWEGO UBEZPIECZENIA ROLNIKÓW 🙂 
W wyniku działań posła Roberta Telusa, posła Piotra Polaka oraz Fundacji Dar dla Potrzebujących 94 dzieci z rodzin rolniczych z województwa łódzkiego w dniach 1.02 2018 – 10.02.2018 przebywało na zimowisku do Wisły. Dzieci miały możliwość skorzystania z wypoczynku zimowego dzięki dofinansowaniu przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Rolników w kwocie 750 zł do każdego dziecka.
Po kilkugodzinnej jeździe dzieci z Opoczna, Poddębic, Zadzimia i Widawy dotarła do Ośrodka Kontakt w Wiśle Głębce, w którym zostały niezwykle serdecznie powitane. Pierwszy dzień pobytu upłynął na zwiedzaniu centrum Wisły oraz poznaniu topografii miejscowości. Następnie uczestnicy pod okiem specjalistów dopasowali sprzęt narciarski. Pierwsze kroki narciarskie były trudne, ale wraz z upływem czasu oraz kilkoma zjazdami z instruktorami dzieci nabierały wprawy. Początkowe trudności zostały szybko pokonane, nawet wywrotki nie były wstanie zniechęcić adeptów sportów zimowych. Dzieci poznały podstawowe techniki jazdy na nartach, wjazdy za pomocą orczyka, a także sprawnego i bezpiecznego zatrzymywania się. Instruktorzy zapoznali przyszłych narciarzy z zasadami bezpieczeństwa na stoku.
Podczas gdy starsi stawiali pierwsze kroki na stoku, młodsze grupy miały okazję poznać piękno przyrody wiślańskiej. Piesze wycieczki na Przełęcz Kubalonka i na Trzy Kopce Wiślane dostarczyły dzieciom mnóstwa wspaniałych wrażeń. Mimo zmęczenia humory dopisywały.
Ciekawym punktem programu zimowiska było zwiedzanie Muzeum, w którym zgromadzono trofea Adama Małysza. Ogrom osiągnięć naszego wspaniałego skoczka zaskoczył każdego z naszych zwiedzających. Zainteresowanie wzbudziła rzeźba Adama Małysza, która wykonana jest z białej czekolady.
Przed uczestnikami jeszcze kilka atrakcji. Młodsi również idą na stok, stawiać pierwsze kroki na deskach (nartach).
Nauka jazdy na śniegu urozmaicana jest różnymi zabawami w ośrodku. Konkurs plastyczny, gry i zabawy ruchowe oraz śnieżna bitwa to tylko niektóre atrakcje.
Wieczorem 4.02 odbył się wieczór patriotyczny, podczas którego uczestnicy zimowiska obejrzeli prezentacje dotyczącą polskich symboli narodowych, a także zapoznać się z wybranymi pieśniami, które w pewnych okresach naszych dziejów pełniły rolę hymnu narodowego.